Paykasa Kartlar Ne Kadar Güvenilir?

Paykasa üzerinden işlem yapan Paykasa Kart, saldırıların sonrasında kritik oranda kayıp gördü. Konuyla ilgili yapılmış olan önce izahlarda Paykasa sektörüne karşı yapılmış olan saldırı sonrasında 65 milyon dolarlık Paykasa çalındığı ifade edilirken, bu dik kayıp sonrasında firmanın değeri de düştü.

Online ücret takas yapılabilen ve izinin sürülmesi de epeyce Yorucu meydana gelen Paykasa pazarında bireylerin bu çalınmış Paykasa’leri indirilmeye sürmesi pratik olurken, bu vaziyetin ne türlü çözümleneceği de heyecan ediliyor.

Paykasa Kartları Resmen Açıklandı

Paykasa Kart aracılığıyla yapılmış olan remsi izahlarda saldırılar konusunda söylemler onaylanırken, hackerlar aracılığıyla geniş bir biçimde tasarılamanın inşa edilerek eş vakitli olarak sistemlere saldırının gerçekleştirildiği belirtildi. Bu saldırılar ile beraber sistemlere sızma sağlanırken, sistemdeki Paykasaler de doğrudan hackerların bizzat hesaplarına aktarıldı. Meydana Gelen bu vaziyet sonrasında çalınan Paykasa’lerin kullanıcıların hesaplarından da alınması kritik bir problemi ortaya çıkarırken Paykasa Kart üzerinden yapılmış olan bütün işlemler şimdilik durduruldu ve sistemde hiçbir işleme takdir verilmemeye başlandı.

Paykasa değeri de meydana gelen bu vakanın sonrasında düşüş görürken, 540 dolar üzerinden işlemler görülmeye başlandı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s